Viņķele: Lieldienu brīvdienu laikā varam aizsūtīt vīrusu "dīkstāvē"

09.04.2020

Gaidāmās Lieldienu brīvdienas ir iespēja dot triecienu Covid-19 infekcijas izplatībai Latvijā, ja iedzīvotāji šajā laikā rūpīgi ievēros fiziskās distancēšanās un roku higiēnas prasības – tā ceturtdien, 9. aprīlī preses konferencē norādīja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").

"Tā ir mūsu visu kopīga izvēle, vai šīs četras dienas būs tās, kuru laikā mēs dosim triecienu vīrusam, vai nu vīruss dos triecienu mums. Kurš no šiem scenārijiem īstenosies, ir atkarīgs no mums. Četras dienas ir pietiekami daudz, lai mēs samazinot kontaktēšanos, varētu pārraut inficēšanās ķēdi," uzsvēra Viņķele.

Vienlaikus veselības ministre norādīja: "Savukārt, ja mēs izvēlamies aktīvi iepirkties un drūzmēties kopīgās atpūtas vietās, mēs faktiski dodam četru dienu iespēju turpināt slimībai plosīties. Mīļie Latvijas iedzīvotāji, aizsūtam to vīrusu "dīkstāvē"! Mums ir četras dienas, lai aizsūtītu vīrusu “dīkstāvē”, un iespējami ātri atgrieztos pie normālas dzīves."

Viņķele arī aicināja Lieldienu brīvdienu laikā neapmeklēt savus radus – īpaši vecāka gadagājuma – lai šādi viņus pasargātu no infekcijas. Šogad tas ir labākais, ko varam dot saviem senioriem, norādīja veselības ministre.

Viņķele arī informēja, ka valdība 9. aprīlī lēma par papildu 14 miljonu eiro piešķiršanu veselības aprūpes sistēmai. Tos plānots ieguldīt trīs universitāšu slimnīcu gatavībā cīnīties pret Covid-19 infekciju, tai skaitā palielinot testēšanas jaudas. "Testēt, testēt, testēt – tā ir viena no iedarbīgākajām taktikām komplektā ar fizisko distancēšanos un roku higiēnu," – tā uzsvēra veselības ministre.