Juris Pūce: No jaunā VVD vadītāja sagaidu redzējumu par modernu iestādi

20.02.2019

Šodien, 20. februārī, ir izsludināts konkurss uz Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektora amatu. Panākt, lai VVD strādā kā moderna, 21. gadsimta prasībām atbilstoša iestāde, ir viena no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces prioritātēm.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!): “No jaunā VVD ģenerāldirektora es sagaidītu plānu, kā pārveidot dienestu par mūsdienīgu uzraudzības iestādi, kas ar daudz lielāku spēku novērš pārkāpumus vides jomā un vienlaikus ir izcils valsts pakalpojumu sniedzējs, piemēram, tajās dienesta darbības jomās, kas paredz administratīvu lēmumu saskaņošanu. 

VVD darbinieku atalgojuma paaugstināšana un modernāku pārvaldes struktūru ieviešana nekavējoties būtu jaunā dienesta vadītāja darba prioritātes.”

VVD ģenerāldirektora amata pretendentiem pieteikuma vēstule un dzīves gaitas apraksts jāiesniedz Valsts kancelejā līdz šā gada 11. martam.

Iestādes ģenerāldirektora pienākums ir plānot, organizēt un koordinēt VVD darbu kopumā, un īstenot valsts politiku vides aizsardzības jomā. Valsts vides dienesta jaunajam vadītājam būs jāizstrādā iestādes darbības stratēģija un jānodrošina iestādes darbība tās īstenošanā.

Iestāžu vadītāju atlasi centralizēti veic Valsts kanceleja. Pretendentiem, kuri tiks aicināti uz atlases procesa otro kārtu, būs jāprezentē arī savs redzējums par VVD darbības prioritātēm un attīstību

Atlases procesa trešajā kārtā tiks novērtētas vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, kā arī pārmaiņu vadīšana.

Iepriekšējā VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova ar ministru J. Pūci vienojās par darba attiecību pārtraukšanu, viņa savu amatu atstāja šā gada 29. janvārī.